Zdarzyła Ci się nieprzyjemna sytuacja, przez którą utraciłeś swoje kryptowaluty?
Sprawdź jak możemy Ci pomóc
Nie wiesz, co zrobić w takiej sytuacji? Nie wiesz, jakie kroki prawne powinieneś podjąć?
Skontaktuj się z nami
Previous
Next

Niczym się nie martw i zaufaj Kancelarii z doświadczeniem. Wypełnij formularz, opisz jak doszło do utraty Twoich środków. Wskaż jak najwięcej szczegółów.

Prawnik po przyjęciu Twojego zgłoszenia skontaktuje się z Tobą i zaprosi na spotkanie do siedziby Kancelarii lub zaproponuje konsultacje on-line, celem omówienia strategii – w jaki sposób odzyskać Twoje skradzione środki.

O nas

Jesteśmy prężnie rozwijającą się kancelarią, w której pracuje doświadczony zespół prawników zajmujących się prawem nowych technologii. Dlatego, podążając za rozwijającym się rynkiem, wyspecjalizowaliśmy w obsłudze i reprezentacji Klientów, którzy padli ofiarą przeróżnych oszustw kryptowalutowych. Pomagamy także osobom, których środki na rachunkach bankowych zostały zablokowane z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa.

Zespół kancelarii KeyLegal tworzą:

  • adwokat Michał Marciniak – Prawnik z blisko 10 letnim doświadczeniem. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2016 roku prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką. Specjalizuje się w sprawach przeciwko bankom, antywindykacji oraz prawie dotyczącym kryptowalut i oszustw z nimi związanych, a także w sprawach blokad rachunków bankowych.
  • adwokat Patrycja Ponikowska-Marciniak – adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie z kilkuletnim doświadczeniem, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie oraz Specjalistycznej Szkoły Języka Angielskiego dla Prawników SAWICKI LLB – Linguistics of Law & Business. Doradza klientom i reprezentuje ich przed sądami oraz organami w postępowaniach karnych dotyczących kryptowalut.
  • Paulina Gruczek –  Prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, studiów podyplomowych z zakresu prawa ochrony środowiska oraz w trakcie realizacji “Blockchain- biznes, technologia, prawo” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała min. w spółkach budowlanych i deweloperskich.  Zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa budowlanego i nieruchomości,  ochrony środowiska oraz nowych technologii.

Nasze usługi

Blokada rachunku bankowego

Organy ścigania mają uprawnienia do zablokowania rachunku bankowego. Dotyczy to zarówno konta prywatnego, firmowego, jak i rachunku spółki. Może tak się stać, jeśli bank (a właściwie algorytmy systemu bankowego) wykryje podejrzany ruch na koncie. Najczęściej dotyczy to sytuacji, gdy

  • nagle zwielokrotniają się obroty na rachunku lub,
  • gdy znacząco zwiększa się ilość transakcji, które są wykonywane na koncie.

Takie działania mogą zostać zinterpretowane przez bank jako potencjalnie związane z przestępstwami, w tym z poważnymi przestępstwami prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji Prokuratura może zablokować transakcję, rachunek bankowy lub środki na tym rachunku do czasu wyjaśnienia sytuacji, na okres nawet do sześciu miesięcy. Taka sytuacja wymaga szybkiej reakcji, sporządzenia zażalenia na postanowienie prokuratorskie i podjęcia działań w celu uwolnienia środków.

Nasza Kancelaria pomaga osobom fizycznym i spółkom, których rachunki bankowe zostały zablokowane. Zapewniamy obsługę prawną w postępowaniu prokuratorskim dotyczącym blokady rachunku, w tym sporządzeniu zażalenia na postanowienie o założeniu blokady. Zapewniamy udział w czynnościach procesowych, kontakt z organami ścigania, bankami, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej.

Jak możemy Ci w sprawie blokady rachunku bankowego?

Pomagamy osobom fizycznym i spółkom, których rachunki zostały zablokowane

Zapewniamy obsługa prawną w postępowaniu prokuratorskim dotyczącym blokady rachunku

Zapewniamy udział w czynnościach procesowych, kontakt z organami ścigania, bankami, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej

Jak możemy Ci pomóc?

Sporządzimy i złożymy zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa

Skontaktujemy się
z odpowiednimi Instytucjami celem zabezpieczenia dowodów

Skontaktujemy się z zagranicznymi Organami ścigania (większość oszustów prowadzi swoje czynności z zagranicy)

Skontaktujemy się z Administratorami Stron Internetowych

....i wiele innych.

Bardzo ważny w tej sytuacji jest czas, gdyż uzyskane przez oszustwa kryptowaluty mogą zostać skierowane do tzw. „mikserów”, które następnie skutecznie uniemożliwiają ustalenie adresata do którego trafia kryptowaluta.

Kontakt